Andrzej Duda: plan na najbliższe lata to plan wielkich inwestycji strategicznych

 fot. Twitter.com/ #DUDA2020 (@AndrzejDuda)

– Plan na te najbliższe lata to plan wielkich inwestycji strategicznych, które będą kołem zamachowym naszej gospodarki i nie tylko wyprowadzą nas z kryzysu, ale poprowadzą nas drogą rozwoju na najbliższe lata – powiedział dzisiaj w Stalowej Woli prezydent Andrzej Duda.

Podczas spotkania z wyborcami Andrzej Duda mówił o inwestycjach, które mają pomóc Polsce wyjść z kryzysu wywołanego pandemią COVID-19.

Plan na te najbliższe lata to plan wielkich inwestycji strategicznych, które będą kołem zamachowym naszej gospodarki i nie tylko wyprowadzą nas z kryzysu, ale poprowadzą nas drogą rozwoju przez najbliższe lata. Dzięki ogromnym pieniądzom, które zostaną tam zainwestowane, a które zarobią firmy, pracownicy przyniosą te pieniądze do domu, te pieniądze będą pożytkiem dla ich rodzin, te pieniądze zostaną wydane na zakupy i napędzą polską gospodarkę – mówił Andrzej Duda.

Prezydent Duda zaznaczył również, że w następnych latach ważne będą dla niego sprawy ochrony zdrowia i inwestycje w służbę zdrowia.

Choroby rzadkie i onkologiczne wymagają specjalnego finansowania. Jesteśmy w trakcie tworzenia ustawy o takim funduszu. Będę temu patronował. Nie mam wątpliwości, że on powstanie – deklarował Prezydent Duda.

#PlanDudy: Inwestycje dla zdrowia. Program modernizacji i informatyzacji służby zdrowia. #DUDA2020 🇵🇱 pic.twitter.com/2bPLrjDr1q

Andrzej Duda podczas spotkania w Salowej Woli mówił również o inwestycjach w ochronę środowiska m.in. o środkach finansowych na budowę zbiorników retencji na ternach wiejskich oraz w miastach, programie narodowego sadzenia drzew, wsparciu dla bezemisyjnego transportu publicznego, a także o potrzebie powołania Funduszu Inwestycji Samorządowych, który ma pomóc mniejszym samorządom w realizacji projektów inwestycyjnych.