Pakistan: chrześcijanka porwana i zmuszona do przejścia na islam

Zdjęcie Allef Vinicius / Unsplash

Jak podaje Radio Watykańskie, organizacja pn. Pomoc Kościołowi w Potrzebie apeluje o włączenie się w starania o uwolnienie 14-letniej pakistańskiej chrześcijanki, która została porwana, zmuszona do wyjścia za mąż i przejścia na islam.

“Jak pokazuje przypadek Asii Bibi, presja międzynarodowa i medialne nagłośnienie sprawy mogą pomóc w uratowaniu człowieka” – powiedział dyrektor włoskiego oddziału Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

14-letnia Huma Younus, została porwana na początku października. Porywacz grozi rodzicom i adwokatowi, że jeżeli będą chcieli ją uwolnić, ten oskarży ich o bluźnierstwo przeciw Mahometowi, za co w Pakistanie grozi nawet kara śmierci! Paul Bhatti, chrześcijański obrońca praw człowieka, zauważa, że porwania młodych dziewcząt to nagminna i legalna pomoc w Pakistanie.

„Problem przymusowych nawróceń i porwań jest bardzo rozpowszechniony. Szczególnie dochodzi do tego w regionie Karaczi, dotyczy młodych hinduistek, ale też chrześcijanek. W czasie, gdy pełniłem zadania zlecone przez rząd, mieliśmy dużo tego typu przypadków i jest wiele elementów, które trzeba wziąć pod uwagę. Naturalnie w kraju, gdzie były wielkie problemy o charakterze terrorystycznym i ekstremistycznym, istnieje też zorganizowana przestępczość, która się tym zajmuje” – wskazał Paul Bhatti.

Źródło: twitter.com/ vaticannews.va